www.quartermile.ws Forum
May 28, 2018, 08:32:42 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: e-mail: forum{et}quartermile.ws

Home   Help Search Login Register Chat  
Pages: 1 [2]   Go Down
  Send this topic  |  Print  
Author Topic: MS vs. VEMS  (Read 6693 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
DaviiD
Global Moderator
Tuner

« Reply #15 on: September 30, 2007, 11:07:11 PM »

Slazem se alfa_vd, ali svaki je podesljivi ECU igracka dok ima sve sto ti treba. Mislim da bi isto mogao i sa MS slozit i prilicno isto bi radilo. Ili na sybele, IAW, ...

I stvari VEMS i MS su jako slicni jer je se je VEMS razvijo iz MSa. Ali ima VEMS vise onaj profesionalan pristup - znaci dobijes kutijicu a u njoj sve vec slozeno i nema da se zezas sa nicim osim ozicenjem i mapiranjem.

Alfa 33 Q4
ALFALUDjAK
Guest
« Reply #16 on: October 01, 2007, 09:55:59 AM »

tako je

ali MS je 500 eura kod Mitje,  bas kao i VEMS, dobijes sve slozeno, samo si spojis instalaciju

tako da neznam u cemu je problem

moj fiat radi besprijekorno, sad kad sam otkrio zasto je pucao u cukao - otserafio mi se pickup :bich: dakle, nikakav MS problem
alfa_vd
Tuner
*

asshole

« Reply #17 on: October 01, 2007, 12:55:00 PM »

kako ti se ćuju injektori na leru?
miniturbo
Guest
« Reply #18 on: October 01, 2007, 01:10:19 PM »

Svaki od njih ima svoje prednosti i mane, na kraju je bitno samo da li je ecu ispunio ono sto si ocekivao od njega i da li vrijedi te novce koje si dao za njega.
DaviiD
Global Moderator
Tuner

« Reply #19 on: October 01, 2007, 01:31:27 PM »

Originally posted by alfa_vd
kako ti se ćuju injektori na leru?

Molim te objasni u cemu je fora. Nisam znao da MS kontrolira injektore drugacije kao VEMS.

2miniturbo: tako je.

Alfa 33 Q4
Zeljko
Administrator
BARBA

AGA

« Reply #20 on: October 01, 2007, 03:48:38 PM »

Pokusavam to predociti ovdje, u potpunosti se slazem i podrzavam sto je rekao mister R"".

Ponajem neke ljude koji su vec ugradjivali megashit... pa nemoguce je to naplatiti.. od lemljena pa do kljuc u ruke... to nebih radio ni za koje novce...  to su dani i dani posla...
Za jedan sybele je gotovo max u jedan dan.... sve..
U nekim iznimnim slucajevima max dva dana.
Isto tako mislim da se moze i VEMS rijesiti.

(Da spomeniem IAW moze isto i on ali samo na fiat aplikaciji, zbog nacina brojenja crank stile vrlo je otezano to instalirati na neke druge motore)

The First, DASTEK UNICHIP TECHNICALLY THE BEST; If you need more POWER, you need more AIR(cmf)
DaviiD
Global Moderator
Tuner

« Reply #21 on: October 01, 2007, 04:13:50 PM »

Pa da, razumjemo se. Isto mozes kupiti slozen MS za 500 i kusur eura i onda ti je jako slicno VEMSU.

Ali pazi, MS kit kojeg treba sastavljati je cca. 200 dolara, a isti vec sastavljen 330 dolara. Znaci za sastavljanje (racunaj cca 2 dana lemljenja) i to se ceni na cca. 100 eura. Isto je sa VEMSOM. Mozes uzeti sastavljenog ili samo genboard i posebno ostalo i isto ga sam lemiti. A cena VEMSA vec slozenog je cca. 500 eura a neslozenog cca. 340 eura. To je sve bez ozicenja.

Fora je samo u tome jer kad neko kaze da ce uzet VEMS to se razumije kao da ce uzet slozen VEMS a kad hoce neko uzet MS razumje se ko da ce uzet ne sastavljen kit.

Ali da, kako sam do sad shvatijo MS je misljen za ljude koji imaju volje da se zezaju.

Alfa 33 Q4
fire
Apprendista
*

« Reply #22 on: October 01, 2007, 04:25:07 PM »

Ovo je moje glediste. Znaci ja imam vremena i zanja takve stvari programirati.
Meni je vems bolji od bilo kojeg gotovog efi-a jer ga mogu menjati(i ms se isto moze menjati ako sam dobro vidio). Npr trebam dodati opciju za otvaranje evap-a. Nist doda se opcija(malo programiranja). Treba paliti vtec ovisno o map-u,rpm i temp(ako ti ne treba temp onda ne treba nist programirati. Uglavnom mogu ga sebi podesavati bas za moje cudne zahtjeve kome skoro nikome ne trebaju. A prednosti vems prema ms ima. Nek si svatko odvagne sto mu treba(puno ulaza izlaza(npr meni je to super, da mogu preko vemsa ocitavati pritisak goriva, ulja, razine i te stvari i onda to prikazivait na lcd-u i logirati ako ocu). Jako korisno dok se npr trazi cudna greska.
A dok dode nova verzija vemsa s arm procesorom, e to budu vec pretjerivanje(preciznost, ion senzor i takve stvari..)

BTW DaviiD na onu populated verziju moras samo dolemiti tranzistore za injektore, wideband,iskru i ako oces jos kaj koristiti izlaze za vece struje i eco seal konekotre. Covjek koji je spretan s lemilicom to sve zalemi za 10min.
DaviiD
Global Moderator
Tuner

« Reply #23 on: October 01, 2007, 05:00:26 PM »

To sve sto mi sad pisemo tu je bezveze (i zato ce vjerojatno biti to zadnji post na taj thread). Zato sto ce svak uzeti sto njemu odgovara. Ja sam uzeo MS za igrati jer sam isto imao volje to raditi i jer je jeftiniji i nudi sve sto meni treba. A kako zeljko kaze nebi se profesionalno bavijo time, jer tu nema racunice. Mozda idem slagat kojemu kolegu ako me zamoli ali tu se zavrsi. Tebi odgovara VEMS i evo - uzeo si VEMS. To je sve super dok radis za sebe. A kad se pocnes time baviti onda se stvari malo mjenjaju. Ne dodzu ljudi do tebe i kazu "Ja hocu VEMS", nego trebas u vecini primjera ti da kazes sta je najbolje za postizanje nekog cilja i onda ne samo da slozis vec isto da odrzavas to posle ako nesto podze po zlu.

I uvek onda dodze na ono "kad izadje nova verzija". Pa kad izadze videt cemo sta se vise isplati. I isto ne igra uloge koliko je elemenata treba zalemit na plocicu. U najboljem slucaju nista a ako vec ides sam slagat svejedno ti je ako lemis 1 ili 5 sati jer ionako radis to iz gusta. A ako radis profesionalno gupis gotov ECU i to je to.

Svima kojim govore preko MSa samo sam hteo da kazem da isto postoji vec gotova verzija koja se moze u vrlo kratkom roku (izrada ozicenja) staviti i mapirati kao i sve druge i da je onaj tekst u prvom postu 80% netacan. I isto znam da VEMS ima nekih prednosti prema MSu (recimo WBO kontroler) ali je zato jeftiniji.

Alfa 33 Q4
Robi
Mestar
*

Tipo 16v

« Reply #24 on: October 01, 2007, 06:47:41 PM »

topic je MS vs VEMS...

point je da je ovo dobrim dijelom DIY forum i ekipa zeli sama lemit i drkat po elektronici, capish?

Lampredi twin cam
davor
Guest
« Reply #25 on: October 01, 2007, 07:29:16 PM »

pitanje: da li se preko VEMS ili SAYBELLE moze podesit da cita remenicu radilice koja ima izbocine na cca 60* 120* 240* 300*(odokativno), da li dolaze koji senori u paketu i da li se moze rijesit pobuda alternatora preko kojeg od ova dva ecua?
fire
Apprendista
*

« Reply #26 on: October 01, 2007, 07:35:11 PM »

Nisam bas skuzio kakva je to remenica, ali mislim da mores.
Njemu nije bitno od kud je signal, bitno je da dobro skofiguriras padajuci brid, rastuci, broj zuba, razmake....
A senzore imas npr ove za kupiti
http://shop.vems.hu/catalog/product_info.php?cPath=1_12&products_id=35&osCsid=b747e3b9f69a67da3101a1ace9c39b98
http://shop.vems.hu/catalog/product_info.php?cPath=1_12&products_id=58&osCsid=b747e3b9f69a67da3101a1ace9c39b98
http://shop.vems.hu/catalog/product_info.php?cPath=1_12&products_id=107&osCsid=b747e3b9f69a67da3101a1ace9c39b98

BTW ono za kock da se svaki cilindar posebno podesava. To je na nekim motorima korisno, npr na jednoj impreza zbog polozaja trubine u jednom cilindru se puno prije dogadaju detonacije. Sad je glupo ostala tri retardirati radi tog jednog.
Bubba Zanetti
Apprendista
*

« Reply #27 on: December 06, 2007, 01:50:02 AM »

Trenutno što se tiče MS-a svatko može izabrati ono što mu treba :

- za sekvencijalno paljenje i gorivo (8x8 kanala ):

8x8 Sequential Fuel and Ignition - Expansion Board

- za LCD touchscreen:

LCDash -Graphical LCD Digital Dashboard

- za sve ostale funkcije:

MSnS-Extra daughterboard

"Never argue with an "misinformed person".
 He will just drag you down to his level and beat you with experience."

DaviiD
Global Moderator
Tuner

« Reply #28 on: December 06, 2007, 09:31:21 AM »

Gde si pronasao 8x8 expansion board ? Na DIYautotune ga nisam nasao.

A sto se tice LCDdash (naravno onim kojim treba) mislm da je promasena logika. Onda bolje stavit neki Via Epia 12cmx12cm motherboard i display (dobija se za pod 100 $ na ebay) pa stavis megatunix i to je to. Cjena izadze cca. isto a ono zna posle i muziku i video i sve...

Alfa 33 Q4
Pages: 1 [2]   Go Up
  Send this topic  |  Print  
  Set topic sticky  
Jump to: