www.quartermile.ws Forum
January 17, 2018, 02:22:17 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: e-mail: forum{et}quartermile.ws

Home   Help Search Login Register Chat  
Pages: [1]   Go Down
  Send this topic  |  Print  
Author Topic: ViPEC Vi-PEC fuel injection management  (Read 3186 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Zeljko
Administrator
BARBA

AGA

« on: November 25, 2008, 09:03:17 PM »

http://www.vi-pec.com/index.html
http://www.vi-pec.com/page_files/V44.html

Australici pisu da model v44 kosta s porezom $1540 AUD to je kos nas 748e.
Znaci da se kod nas ako ima dilera moze nabaviti za cca te -+ novce. Dilerstvo ostvaruje dobar popust + oslabadjanje takse jer izlazi iz matice zemlje.

« Last Edit: November 25, 2008, 09:21:51 PM by Zeljko » Logged

The First, DASTEK UNICHIP TECHNICALLY THE BEST; If you need more POWER, you need more AIR(cmf)
kutija
Global Moderator
Tuner

« Reply #1 on: November 25, 2008, 09:17:57 PM »

Prijatelj Hic ti je distributer za to........

Peugeot 405 T16
Zeljko
Administrator
BARBA

AGA

« Reply #2 on: November 25, 2008, 09:33:12 PM »

A jebiga nisam znao ali cu objaviti kalkulaciju.. onako.
Hvala

1540 aud - VAT 20%= 1232 aud -rabat 40% =  739$ aud + carina15=754,20 i ako 22%= 920.124 =446 e
ova kalkulacija na ukljucuje transport.
bez rabata + carina + pdv. sto je nemoguce = 827 e
ocekivana za hr bi trebal biti oko 600-700-800 e

KAda se vec zna koja je cijena?

http://www.tfelectronics.com.au/
« Last Edit: November 25, 2008, 09:49:44 PM by Zeljko » Logged

The First, DASTEK UNICHIP TECHNICALLY THE BEST; If you need more POWER, you need more AIR(cmf)
fire
Apprendista
*

« Reply #3 on: November 25, 2008, 09:53:30 PM »

Ova cijena izgleda dosta mala(nekak mislim da je kod nas dosta vise). Pogledao sto nudi, ima dosta toga makar neke stvari fale u v44.
Npr pwm, knock ulaz, nema wide band controler(to skoro niti jedan nema), boost controler mi fale opcije i dosta malo ulaza(tocno onolko kolko treba za osnovni rad). v88 puno ljepse izgleda.
dr.Maljak
Global Moderator
BARBA

« Reply #4 on: November 25, 2008, 10:51:15 PM »

ma bas gledam usporedujem malo, sve nesto imaju i nesto im fali...ovako ima hrpa stvari na trzistu, i sve je to ok i vijerujem da dobro radi...glupo je reci ovo je bolje od onoga i s ovim auto radi bolje...alat je dobar koliko i majstor koji rukuje s njim...
ipak treba gledati ulozeno dobiveno...

Ovaj Vi-pec v44 i pise da je njihov najslabiji model, pa mi je i cijena malo velika u odnosu na druge, gledao sam malo i Motec, m400 model nenudi bas puno tek m880 koji vijerujem da je papren...Ako neko moze neka stavi neke okvirne cijene za motec modele! Zeljko aj otvori i topic Nire...zelio bi cuto sta je kod nje zanimljivo nisam nasao...

iskreno zanima me Autronic, zasto?...zato jel je toliko nvikan, a cuo sam da je uzasno skup, pa ako neko moze neke cijene...
Microtec...cuo sam da je dosta jeftin?
Sta ste na kraju zakljucili sa Omexom?

Osobno sam za SYBELE chall4, jel nudi sve sto od ovih marki drze pod top modelom, a za cijenu od drugih po naslabijim modelom...

Cijena Chall4 je 850e za usporedbu!

jedino Link prolazi jel ima odicne karakteristike i dobru cijenu!

more booost
fire
Apprendista
*

« Reply #5 on: November 25, 2008, 10:54:59 PM »

Di se nesto za sybele moze naci na engleskom(ali detaljne stvari, tipa program za mapiranje i to)?
Mislim da sam vidio monteca m400 za 1600$ na ebay-u.
Zeljko
Administrator
BARBA

AGA

« Reply #6 on: November 25, 2008, 10:59:30 PM »

Imas sve o mapiranju? zanima te?

dr.Maljak
Global Moderator
BARBA

« Reply #7 on: November 25, 2008, 11:10:04 PM »

bas sam nedavno rekao Zeljku kako nema na engleskom nesto, mislim da je napravljen prijevod za nas...treba stavit vise informacija jel nudi sve sto vole mladi... , Zeljko daj se ti potrudi stavit nesto sastavi ti si sposoban aj aj...

chall4 ima sve sto ove imaju i po meni preciznije...e sad po meni ima jedan problem, jel nije nigdje prezentirano kako, sta...tako da ljudi nevide...recimo na ovim str sto sam gledao ecu-e, sve nesto slikovito...u Sybele je malo drukcija politika, kao sto sam i stekao dojam, drze se malo ozbiljnije, i profesionalnije...tako vijerujem da je i stranica radena...

na seminaru kad sam vidio malo preciznost, strategiju, te sam kostur programa bio sam odusevljen...cak je i redosljed postavki s razlogom stavljen...preciznost brzina...ma Sybele majka...

more booost
Zeljko
Administrator
BARBA

AGA

« Reply #8 on: November 25, 2008, 11:12:47 PM »

Cuj maljak... ja sam od doticnog gospodina dobio opasku da se od moje strane puno ne piskara.
Ali sobzirom da je maual na engelskom i dobiva se prilkom instalacije sto moze bilo tko instalirati procitati i vidjeti sto se tu krije postavicu PDF fajlove.
Zanimljvo i pohvalno.

dr.Maljak
Global Moderator
BARBA

« Reply #9 on: November 25, 2008, 11:23:50 PM »

ja imam sve, ali treba za pucanstvo...jedno su neke nerazrasjene stvari, drugo je da tebi niko nemoze reci o cemu da pricas...nevezano sto smo polagali licencu za sybele tu si da kazes ono sto mislis o ovoj ili onoj elektronici...

ponavljam, i mislim da vise manje sve centrale dobro rade, ali opet mislim da je chall4 best buy, jel nudi apsolutno sve mogucnosti, profesionalniji je, o preciznosti da nepricam,  a kosta poput ovog vi-peca koji nema ni pola... recimo motec m880 koja mu je cijena...a i njemu nesto sto chall4 nudi motec ima pod opciju...Autronic??? koje su mu cijene...

more booost
Zeljko
Administrator
BARBA

AGA

« Reply #10 on: November 25, 2008, 11:26:50 PM »

POTPISUJEM

dr.Maljak
Global Moderator
BARBA

« Reply #11 on: November 25, 2008, 11:40:30 PM »

....i jos nesto sam zaboravio...model...chall4 znaci kad ga kupi siroko pucanstvo ima sve opcije i mogucnosti...stavit ce se pdf pa ce se vidit, koga stvarno zanima, i razumije se prcitat ce prekopat i vidit o cemu pricam...a...

mi koji smo licencirani...nama su otovorene sve moguce mogucnosti finog podesavanja, prednosti licence otvaraju na osnovni pristup preko 300 dodatnih tunwera... sto jos nisiam vidio niti na jednom softwweru... i to samo za lavel 4, a to smo polozili nas 3....
 level 3 imaju samo timovi kao sto je WRC ili cupra cup u francuskoj...
level 2 proizvodjaci a
level 1 razvoni tima sybela.

neke stvari nesmijem ni pricat, jel su to tvornicke tajne, a nama su recene samo zato da bolje svatimo strategiju programa...

more booost
Zeljko
Administrator
BARBA

AGA

« Reply #12 on: November 25, 2008, 11:55:51 PM »

opet POTPISUJEM.

evo nesto
http://www.quartermile.ws/doc/sibitot/
« Last Edit: November 26, 2008, 12:15:43 AM by Zeljko » Logged

dr.Maljak
Global Moderator
BARBA

« Reply #13 on: November 26, 2008, 12:38:59 AM »

bas gledam malo po programu...jedan primjer preciznosti i iskoristivosti, svak tip injktora ima mogucnost unosenja korkciske mape, kakateristike injktora sto utjece na rad motora i dobiva se na performansama, pa korekciska tablica za boine koje se koriste, vrijeme punjenja...ista stvar...

Mogucnosti sa 2 raila...pa sheme s njima, od, do, zbog, radi, ako, preklapanja...pa vtec, vanos, pa kontrole outputa...filteri za smetnje...calibracije, limiteri, zastite, i snimanja nekih parametara, o nastimavanju tic overa...to je cijela nauka...anti lag, bang bang...akceleraciske pumpe su meni najbolji dio...primjer koriste se dvije za turbo...4D mape za tlak turine, kado u kojim okretajima, koliko, brzina bunjenja, brzina opadanja, sve se da nastelat...fly by wire isto hrpa opcija i 4d mapa,...obogacenja, lambda kontrole, alfa n za trotle, rad sa sekvencijalnim mijenjacima,...ma sve....nemogu ni pregledat sve...

« Last Edit: November 26, 2008, 12:53:49 AM by dr.Maljak » Logged

more booost
Pages: [1]   Go Up
  Send this topic  |  Print  
  Set topic non-sticky  
Jump to: