www.quartermile.ws Forum
August 14, 2022, 10:20:55 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: e-mail: forum{et}quartermile.ws

Home   Help Search Login Register Chat  
Pages: [1]   Go Down
  Send this topic  |  Print  
Author Topic: Kineska turbina ?  (Read 1094 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
gixer
Privilege
Apprendista
*

« on: September 06, 2012, 06:52:34 AM »

Pozdrav,

Pošto sam u fazi kupovine turbine za Hayabusu, a love za neki originalni Garrett nema, našao sam nekog "Kineza" koji bi mi trebao odgovarati.
Sada imam T34 exhaust AR .4/8, Compressor A/R .60
Pošto mi je ispušno kućište premalo ( boost se javlja na oko 5000 RPM, a max RPM je 11.200 ), ova turbina sa eBay-a ima A/R .63. pa se nadam da bi to bilo dovoljno.
Koliko imam informaciju, te turbine su sasvim ok., ali prije korištenja ih obavezno treba odnijeti na balansiranje !!!
Što mislite ?
http://www.ebay.com/itm/T3-T4-T04E-Turbocharger-60-A-R-63A-R-Turbo-Charger-CIVIC-D16-B16-B18-350-HP-/190705708261?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2c66f22ce5&vxp=mtr

Hvala
dr.Maljak
Global Moderator
BARBA

« Reply #1 on: September 06, 2012, 08:27:05 AM »

ima kinguawa turbo i jos jedna firma za koju kazu da rade dobro, proguglaj po stranim forumima. Inace pazi da taj sav posao neplatias dva puta. Javio mi se jedan tip s AKS trazio turbo, uglavno kupio kineza koji se odma raspao a u kad je odnio reparirati rekli su mu da se neda balansirati jel su krilca tako napravljena da se to nemoze napravit. U subotu ce mi doc jedna bb turbina za clana foruma, pa ako vidi nek ti i on napise zasto se odlucio na original. A mislim da je cijena jako dobra, pa vidi sta te zanima od BB  pa cu ti vidit cijenu. Ako ne onda prokopaj za te kinguawa i te druge zaboravio sam kako se zovu, navodno su te ok.

more booost
gixer
Privilege
Apprendista
*

« Reply #2 on: September 06, 2012, 09:35:59 AM »

Thanks.

Za BB nemam love :-( , a meni ustvari treba nešto tipa onog mog T34, ali samo da je veće ispušno kućište, da nije R/R .48 nego .63 i da je što efikasniji na negdje oko 300 HP i na oko 1-1.2 bara.
Ne bi ja mjenjao ovu svoju samo da mogu naći veće ispušno kućište, premda mi malo slini dolje na spoju.....
Pages: [1]   Go Up
  Send this topic  |  Print  

Jump to: